Norma wersja sierpień 2018

Kilka dni temu Athenasoft – producent oprogramowania opublikował kolejną wersję Norma PRO, STANDARD oraz EXPERT. Jeśli chcielibyście zapoznać się ze zmianami jakie niesie ze sobą aktualizacja do wersji  programu 4.63 zachęcamy do odwiedzenia strony: kosztorysowe.komako.pl

Norma jest propozycją oprogramowania dla firm budowlanych. Użytkują ją nie tylko sami kosztorysanci, ale jest popularna wśród inwestorów, architektów czy projektantów.

Jeśli podawane  na stornie producenta dane są aktualne to śmiało możemy mówić, że Norma to program, który jest najczęściej wybierany w branży. Oczywiście nie dzieje się to bez przyczyny, gdyż zwrócić należy na bogatą funkcjonalność, pełną bazę katalogów KNR oraz szerokie możliwości współpracy systemu z innymi programami, także spoza obszaru budownictwa. Mam tu na myśli oprogramowanie klasy ERP, które dzięki odpowiednim nakładkom nada się do obsługi przedsiębiorstwa.

Norma posiada możliwość importu wielu cenników, w tym tak popularnego Sekocenbud’u, czy też produktu z rodzimej fabryki –  Intercenbud’u, współpracuje z programami do harmonogramowania oraz zarządzania projektami ( MS Project).

O jego popularności może świadczyć bogata oferta szkoleń kosztorysowych w programie. Obecnie szkolenia z obsługi narzędzi Norma możemy odbyć w większości miast w Polsce. Firmy prześcigają się w propozycjach, oferując coraz to bogatszy i obszerniejszy program kursów. Uwagę należy zwrócić jednak na te ośrodki szkoleniowe, które oferują warsztatowy charakter zajęć, gdyż praktykując pracę na żywym organizmie nauczymy się najwięcej. Istotne, oprócz samej merytoryki i programu takiego szkolenia jest to czy otrzymamy specjalny certyfikat potwierdzający nasz udział, którym można będzie pochwalić się w pracy, a co ważniejsze kandydując na nowe stanowisko.

Zobacz również:

Inwestycja budowlana szybko i sprawnie. Czy to możliwe?

Alternatywna propozycja dla Sekocenbud