Programy Norma do kosztorysowania

Do kosztorysowania warto wykorzystywać najlepsze rozwiązania. Do nich na pewno należy zaliczyć programy Norma, które dostępne są w trzech wersjach funkcjonalnych.

Norma STANDARD 2 to program dla najmniej wymagających, choć to nie do końca prawda, bo oprogramowanie umożliwia przygotowanie kosztorysów inwestorskich i ofertowych oraz przedmiarów. Program ten ze względu na cenę szczególnie polecany jest mniejszym firmom, które nie mają zaawansowanych potrzeb takich jak porównywanie dokumentów z wycenami.

Norma EXPERT jest programem kosztorysowym dla tych, którzy chcą go wykorzystywać do czegoś więcej niż tylko sporządzanie kalkulacji. Ta wersja pozwoli na zrobienie każdego rodzaju kosztorysu łącznie z kosztorysem zgodnym z wymaganiami FIDIC, ale Norma EXPERT umożliwia też sprawdzanie poprawności dokumentów, porównywanie ich oraz akceptowanie bądź odrzucanie elementów kosztorysowych.

Norma PRO to program cenowo oscylujący pomiędzy wersjami EXPERT i STANDARD. Jego możliwości są jednak zbliżone do wersji droższej, a niższa cena wynika ze staromodnego wyglądu tego oprogramowania. Norma PRO powstała w roku 2003 i jej design przypomina stary, okienkowy system Windows. Jeśłi komuś to nie przeszkadza, to jak najbardziej może kupic ten program i mieć zaawansowane funkcje w niższej cenie niż EXPERT.